22 Eyl 2012

Bora'nın Kütüphanesi

  Diğer girişlerle aynı olacak biliyorum ama yine gecikmiş bir yazıyla karşı karşıyasınız.Evimize geldik , yerleştik.Seminer bitti,okul açıldı.Ablamız geldi ve şükür ki Bora ablasını unutmamış ve onu çok seviyor.Bizde özlemişiz ablamızı,insan nasıl alışıyor.O artık evimizin bir parçası.

  Uzun lafın kısası telaşımız bitti.Yine sıradan ve durağan hayatımıza başladık.Bende bloğuma bakamadım tabi bu arada.

  Bilenler bilir biz herşeyi yıllık almaya çalışırız.Yaşadığımız yer pek uygun değil alış-veriş için.Özellikle Boranın ihtiyaçlarını gelmeden tamamlamaya çalışırız.

  İşte oğlumun yeni kitapları.Hala kitaba olan ilgisi devam ediyor.Umarım hep devam eder.
Timaş Yayınları'nın etkinlik kitapları.Her güne bir etkinlik yapmaya çalışıyoruz.Ayrıca okulda görsel sanatlar dersinde kullanabileceğim harika kaynaklar.

Yapı Kredi Yayınlarının masal kitabı.Farklı kültürlere ait masallar içeriyor.Aslında daha bebekken almıştık.Tarihlere göre izleyip okuyabiliyorsunuz.Fazla resim içermiyor.Doktorumuzun önerdiği Tübitak'ın ördek nerede serisi.Aslında Dört kitaptan oluşuyor.Dördüncüyü edinemedik henüz.Öyküyle beraber öykünün resimlerinin arasına saklanmış ördeği buluyorsunuz.Dikkat açısından önemli bir kitap.Şimdilik bununla başladık.Daha sonra yine Tübitak'ın 1001 nesne neredeyedevam edeceğiz.Öyküler ve resimler çok güzel.Bora çok eğleniyor.Sarı Yumak serisi de eski kitaplarımızdan.Öyküler keyifli ,görselleri de güzel.


Yine Tübitak'ın mevsimleri vurgulayan görsel ağırlıklı kitapları...


Tübitak'ın oluşumları anlatan,görsel ağırlıklı kitapları...


 İş Bankası yayınlarının hikayeleri.Seri çok daha fazla kitaptan oluşuyor.Bizde şimdilik bu kadar.Tübitak'ın.Matematikle ilgili aldığımız ilk kitap.Görselleri çok güzel.

   Bunlar da diğer kitaplarımız.Hepsi çok güzel.Ben çok seviyorum.Biz zavallı çöp adam Cin Ali ile büyüdük.Şimdiki çocuklar gerçekten şanslı.,

Bu da Borayla ilgili benim kitabım.Önce aylara, sonra yaşa göre anlatmış yazar.Fena değil.

9 yorum:

 1. En çok bu kitap önerisi içeren postları seviyorum :) eline sağık
  Benim minnoş henüz küçük ama Tübitak'ın Ördek Nerede serisi ilgisini çekebilir. Bir bakıp alayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen benim içinde öyle kitap postları.Ördek nerede serisi gerçekten çok keyifli.Biz de onlarla beraber çocukluğumuzun eksikliklerini tamamlıyoruz aslında.

   Sil
 2. Hayırlı olsun canım.
  Bora'nın kitapları da, cicileri hayırlı olsun. Bu Her güne Bir Masal kitabını kitapçıya her gittiğimde görüyorum. Bizim Bora biraz büyüsün ben de alacağım :) Şimdilik bizimkinin daha basit kitapları var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ee gittikçe büyüyorlar. Bir tanesini kasıp geliyor. Annecik oku!! İnşallah böyle devam eder:)

   Sil
 3. "Bugün ne yapayım?" etkinlik kitabını ilk defa gördüm .İçeriğinde neler var, ne tarz etkinlikler yaptırıyor merak ettim. Çok güzel bir paylaşım olmuş,elinize sağlık. güle güle okuyun kitaplarınızı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir etkinlik kitabı. Benim görselim çok zayıf. Resim çizerken özellikle ben bile faydalanıyorum.

   Sil
 4. Bende alacağım bunlardan çok güzel hepsi.Teşekürler semiha arkadaşım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Al tabi arkadaşım.daha eski postlara bakabilirsin. Egeme göre kitaplar var.

   Sil
 5. Hergüne bir masal kitabını beğendim.

  YanıtlaSil