12 Tem 2013

Tatil Kuşu

  Malum okul kapanır kapanmaz soluğu aldık Ankara'da.İlk hafta yorucuydu.Emre amcamızı evlendirdik.Emreyle Özge erdi muradına.Düğünümüz çok güzeldi.Tabi Boranın benim oynamama alerjisi devam etmesi sorundu.Özlem teyzemiz çok yardımcı oldu sağaolsun.

  Arkadaş ziyaretleri falan filan derken ramazana kavuştuk.Günler uzun ve hayli yorucu.Boranın horozlar ötmeden uyanması cabası.Yenimahalle Belediye'sinden ayrılan çayyolunda Çankaya Belediyesi Ramazan eğlencesini devam ettirmemesi hayal kırıklığına uğrattı tabi.

  Bora ise park kuşu.Hergün iki posta park turu yapıyoruz.Daha tam açılmadı ama tahmin ettiğimden çok girişken.Geçen benimle oynamak istedi.sen oyna oğlum bende kitap okuyayım dedim.Boynunu büktü ve ama benim arkadaşım yokki dedi.İçimin yağları eridi tabi.

  Çok değişti ama.Bir inat bir şımarık değişik bişey oldu.En kötüsü (benim için ) 10 dakikalık yolu 40 dakikada yürümemiz.O kadar şeye dikkat ediyoki o kadar ağır yürüyoki anlatamam.Emrahla dalga geçiyorum en hızlısı buysa diğerleri nasıldır acaba diye :)

  Zeytin ve pekmeze geri başladı.Kendi evimizde olmadığımızdan düzeni her anlamda bozuluyor tabi.Ne yapalım bizimde hayatımız bu işte.Almancılar gibiyiz ne buralar bizim , ne oralar.Üstelik tayinlerden de hiç ses seda yok.Olacağıda zor zaten.

  Anlayacağın yine dertliyim blog.Zamanı geçiriyoruz işte.Tatil planımız yok henüz.Tayinleri bekliyoruz , anca ondan sonra.Biraz kardeş planı yapasım var.Onada üşeniyorum.Hayatının düzeni olmayan insanlar neyi planlayabilirki!Üstelik Ebru hanım da istanbula gidiyormuş.ona bile üzüldüm:(

  Gelen günleri beklemekten başka çaremiz yok.Sağlıkla gelsinde aman yine başka bişey istemem.

1 yorum:

  1. Allah yardımcınız olsun canım ve inşallah istediğiniz, gönlünüze göre bir yer çıkar...Ne zaman belli olacak? Ondan sonra da kısa da olsa güzel bir tatil yaparsınız umarım...Kardeş planlarını yap yahu yavaş yavaş :) Allah yardım eder, 2,5'u geçti Bora değil mi?
    Yalnız ben millete tavsiye veririm kendim ne yaparım bilemem :) Gerçi bizimki henüz 1,5 yaşında... Bakalım hepimiz için hayırlısı olsun...

    Öpüyorum sizi

    YanıtlaSil